Cesta bez naděje

Velikost písma

Velikost písma se udává v bodech, tj. stejně jako např. v MS Wordu. Zvolená velikost zůstává i při tisku.

Prohrabával jsem zapomenuté zásuvky v malé jídelně na 36. palubě. Při přestávkách v hledání otvíráku, jsem kontroloval plechovku kukuřice na lince. Dveře jsem sice zapáčil a místnost byla prázdná, ale nikdy nevíte. Po minutě marného hledání jsem vytrhnul zásuvku ze zarážek a nerezové nádobí se rozlétlo po místnosti. Na zem s cinkáním dopadly nože, vidličky a lžíce. Jen ten zpropadený otvírák nebyl nikde. Chytil jsem plechovku a nejbližší nůž. Má snaha prorazit plech tupým příborovým nožem kupodivu nevyšel. Naštvaně jsem mrsknul plechovkou o protější zeď. Promáčkla se, spadla a dokutálela se k chlapcovu mrtvému tělu. Hutná teplá a temná krev vytékala z půlky hlavy, která mu zbyla. Z druhé strany odtékala čúrkem moč a dohromady to vydávalo nenapodobitelný pach smrti. Došel jsem k němu. Ležel na břiše, jak jsem ho tam nechal. Zkusil jsem znovu prohrabat jeho batůžek, který před tím skýtal pohled na krásnou plechovku. Při třetím zašátrání jsem našel to, co mé srdce toužebně očekávalo. Otvírák.

Špičkou boty jsem trochu pootočil mrtvé tělo a pohlédl do obličeje, vlastně jen půlky, mé poslední oběti. Klučina ani nevěděl odkud přišla rána. Vtrhl do kuchyně a nevšiml si, že sedím v rohu. Než mohl jeho mozek rozpoznat ránu z brokovnice, půlka ho chyběla.

"Kde ten parchant sehnal kukuřici," zaklel jsem sám pro sebe a konečně se usadil k hostině.

Radostně jsem si odříhnul až po snědení celé plechovky. Najedený jsem rozhodně nebyl, ale už mi alespoň nekručelo v břiše.

Hladově jsem se podíval na chlapcovo tělo, nemohlo mu být více než deset. Ale riskovat, zda náhodou není jeho maso něčím nakažené jsem nechtěl. To bych musel být výrazně hladovější. Stačilo by to maso uvařit, nebo jinak tepelně zpracovat, ale jak udělat oheň ve vesmírné lodi. Z elektrického zařízení fungovala pouze světla, takže na troubu jsem mohl taky zapomenout.

Spokojil jsem se s žaludkem na půl plným. Odblokoval jsem dveře a doufal, že střelba někoho přiláká. Uvelebil jsem se zpět do temného kouta, nad nímž bylo rozbité osvětlení a číhal jsem.

Seděl jsem a čekal na cokoli. Občas mi pohled sjel na mrtvé tělíčko.

"Co se to se mnou stalo," proběhla mi hlavou myšlenka. Opravdu jsem se tomu podivoval. Ve svých 42 letech jsem měl radost ze zabití desetiletého smrada. No popravdě jsem mu ušetřil utrpení.

Jak jsem pozoroval tu zachráněnou duši, jejíž fyzická schránka spočívala v krvi na zemi, všiml jsem si přístupové karty v jeho zadní kapse.

Nemohl jsem tomu uvěřit, byla zlatá, kapitánská. Udělal jsem to, co se nedělá. Odhodil jsem brokovnici a vydal se k tělu rozplácnutému u dveří. Sehnul se pro kartu a v tu chvíli se dveře otevřeli. Někdo zřejmě trpělivě čekal, až přeběhne stín ve škvíře pod nimi.

Vrhl se na mě další chlapec a starší dívka, možná matka těch dvou. Naštěstí měli jen nůž, respektive matka měla nůž.

Malý chlapec do mě narazil a matka ztěžka máchla obrovskou kudlou. Mě minula a chlapce řízla do ramene. Lekla se. To byla ta pravá chvíle. Odkopl jsem caparta a vytrhl nůž z ruky maminy. Smrt obou, která následovala, nebyla pěkná na pohled, ale byla rychlá a milosrdná. Další dvě duše jsem dostal z toho pekla. A jako bonus jsem získal zlatou čipovou kartu a velký nůž. Další jídlo s sebou bohužel neměli. Ale já dobře věděl, kde si k němu pomůžu. Počítač nás pravidelně zásoboval potravou ze skladu. Bohužel výdejnu hlídala ozbrojená skupina čtyř mužů a k nim přidružených několika žen a dětí. Jídla měli dostatek, ale na ostatní zbylo jen to co oni nechtěli a nezvládni sníst. Zatím co oni si žili v blahobytu, ostatní trpěli hladem.

Nevěděl jsem, jak ovládat počítač, nebo jak najít přímo skladiště jídla. Zato jsem věděl, kde jsou zapečetěné dveře do skladu zbraní. Do nich mohl jen kapitán pomocí své zlaté karty.

Za dvacet minut jsem se dostal o dvacet palub níže. To byl neuvěřitelný výkon. Dokonce jsem cestou nikoho nepotkal, ani nezabil. Ruka se mi třásla, když jsem čipovku projížděl zámkem. Bliklo zelené světélko a dveře odskočily.

"Karta se obrátila, hajzlové," prohodil jsem směrem do místnosti plné zbraní.

Raději jsem zavřel, aby mě nikdo nepřekvapil. Tentokráte jsem se pohyboval obezřetně. Zážitek z kuchyně mi zůstal v paměti. Prohlédl jsem všechna zákoutí, než jsem odložil brokovnici.

Možná se ptáte, proč měla kolonizační loď arzenál, jak výsadková vojenská fregata. Problém kolonistů je holt v tom, že nikdy nevíte, do čeho jdete. A občas se musí zlomit místní odpor fauny a flóry. Tak se říká systematickému vyvraždění původních obyvatel kolonizovaných planet. Na poslední misi to naštěstí potřeba nebylo, tak zůstal sklad plný.

Když jsem bral do ruky útočnou automatickou pušku, vzpomněl jsem si, že je to přes dvacet let, co jsem jí držel a čekal na první výsadek na neznámou planetu. Ale je to jako jezdit na kole, nezapomíná se to. Našel jsem zásobník do automatu a granáty do malého granátometu pod hlavní. Přihodil jsem neprůstřelnou vestu, granáty a dvě pistole. Po rozmýšlení jsem přidal malou, ale výkonnou UZI.

Konečně jsem se cítil jako muž, jako voják. Vše bylo náhle barevnější. Měl jsem konečně cíl. Ne daleký, ale alespoň něco lepšího, než pozvolna čekat na smrt.

Osvětlení v lodi se skokově změnilo na rudé. Koloběh dne a noci zůstal zachován. Nemělo smysl na nic čekat. Byl jsem najedený, odpočatý a bojovně naladěný. Šel jsem na to.

Tentokrát nebyla cesta tak bezproblémová. Na schodišti na osmnáctém podlaží čekal asi dvacetiletý muž. Nebyl to nikdo z původní posádky, také se pravděpodobně narodil až po naší nehodě. Jak uviděl, že mám spoustu zbraní, utekl.

Horší bylo, že utíkal pro posily. Tři muži se na mě vrhly, když jsem procházel chodbou na dvacátém podlaží. Naštěstí jsem měl v ruce UZI.

Než jsem se nadál, ležela kolem mě tři těla v krvi a sračkách. Chodbou ještě duněly výstřely. Bohužel jsem jednu odraženou kulku schytal do ramene, ale jenom mě škrábla. To je riziko střelby ve stísněných prostorách.

Horší bylo, že mě určitě slyšeli i hlídači potravin. Zalekli se té kadence nábojů. Věděl jsem, že mají jen pár pistolí, jednu pušku a nože.

Nemělo cenu zastavovat. Chybělo už jen několik kroků k jejich výsostnému území. Plazil jsem se kolem zdí, až k rudě orámovaným dveřím. Nápis "Nevstupovat", byl napsán něčí krví. Tam jsem se zastavil a čekal. Obvyklé zvuky veselí se tentokráte neozývali. Slyšeli mou střelbu a báli se. Věděl jsem to.

Útočit ve stísněných prostorách proti přesile je bláznivý nápad. Ale já neměl co ztratit. Žil jsem jen tou chvílí. Nešlo mi o jídlo, chtěl jsem pomstu. Ti mladí parchanti pobili prakticky celou původní posádku a vzali pro sebe všechno co zbylo.

Mohl jsem prostě vyrazit úzkou chodbou a nechat se rozstřílet na kousky, alespoň bych to měl za sebou. Ale proč dělat takové hlouposti s kapitánskou zlatou kartou. Obešel jsem území se zákazem vstupu druhou chodbou. Pak jsem díky čipové kartě vstoupil do řídící místnosti vzduchotechniky. Obrovský prostor plný blikajících světélek a přepínačů. Mohl jsem je udusit, ale neuměl jsem ovládat techniku. Já byl na palubě kvůli ochraně a případnému potlačení odporu, ne kvůli blikátkům a tlačítkům. O co méně jsem znal techniku, o to více mi říkala strategie a znal jsem některé části uspořádání lodě.

Řídící centrum vzduchotechniky mělo dva vstupy, druhý vedl přímo do zóny, kam jsem se chtěl dostat. Bez zlaté karty byla ta informace k ničemu, ale když se dá kousek ke kousku, znamená to obrovskou taktickou výhodu.

Překvapené výrazy osazenstva, když jsem jim vpadl do boku, si budu pamatovat ještě dlouho. Vlastně nebudu, ale zasloužili by si zapamatování. Automatická puška se vypořádala prvně s ozbrojenci se střelnými zbraněmi. Jeden z nich byl hodně rychlý a střela do hrudníku mě poslala zpět, do středu řídící místnosti. Nemohl jsem se nadechnout, ale musel jsem jednat. Utrhl jsem granát a hodil jim ho tam. Odkutálel jsem se pod řídící pult a otevřel ústa.

Detonace útočného granátu byla obrovská. Tlaková vlna se šířila stísněnými prostorami a brala s sebou všechno. Shodil jsem neprůstřelnou vestu, abych se mohl nadechnout. V hlavě neustávalo dunění. Ostatní na tom byly hůře. Váleli se po zemi, většinou mrtví, někteří na kusy. Kdo náhodou přežil, toho jsem zbavil trápení.

Zkusil jsem se zabarikádovat ve výdejně jídla, která už zakusila mnoho bojů. Došel jsem před automat, který rudým písmem vypisoval varování.

"Pozor, potravinové zásoby dojdou za 15 dní."

Padl jsem na kolena a musel se smát. Věděl jsem, že naše bezcílná pouť skončí vyhladověním, ale to prosté číselné vyjádření mě dostalo na kolena. Alespoň jsem věděl, že se budu mít po zbytek života dobře.

Původní posádka lodi, včetně kolonistů, byla padesát tisíc lidí. Na zpáteční cestu se vydala jen obsluha, takže kolem tisícovky človíčků. Že nám ta stará kraksna kiksne uprostřed cesty domů jsme nečekali, ale stalo se. A od té doby jsme letěli bezcílně vesmírem, bez motorů, bez naděje. Totálně se zhroutily podprostorové systémy, takže jsme ani neměli šanci vyslat nouzový signál. Alespoň ne dost rychlý nouzový signál. Jen ten, který se šíří rychlostí světla. To je stejné, jako poslat šneka s prosbou o záchrana na druhou stranu světa.

Pak přišli rozepře, mladí horkokrevní lidé a bojůvky. Ty přešly ve vyvražďování a boje o zásoby. Všichni jsme věděli, že umřeme, až dojde jídlo. Pokusy o domluvu a pěstování potraviny obvykle končili střelbou. A tak jsme se naučili žít v malých skupinkách, bojovat o každou plechovku jídla a zabíjet všechny na potkání. Neptat se, ale zabíjet.


Aby ale ironie nebylo dost, stala se další podivnost. Deset dní jsem si užíval hojnosti potravy. Obšťastňoval jsem i ostatní a oni po mě za odměnu nestříleli. Pak se z ničeho nic rozezvučely, roky mrtvé, reproduktory po celé lodi. Počítač pro nás měl sdělení.

"Přijímám komunikaci z další lodě," zaduněl kovově počítač.

"Tady kapitán vesmírné lodi Fuvu. Jste zachráněni, připravte se na nalodění a transport domů," zněl mladý hlas kapitána.

Krátké a jasné, přes to mi trvalo hodinu, než jsem si dal všechno dohromady. Ale když dvacet let čekáte, že druhý den jistě zemřete v plechové kocábce, těžko se srovnáte se záchranou. Nenechám si kazit plány, protože si nějaký mladý kapitán všiml starého signálu o pomoc a poskočil dvacet světelných let k nám. Nepočítal jsem s tím, že mě někdo někdy zachrání a už jsem o to ani nestál.

Kdybych věděl jak, zničil bych tu loď celou. Nebylo co zachraňovat, zbytky lidskosti jsme nechali hluboko v neznámém vesmíru, zbyla jen zvěř, která si nezaslouží slitování, natož záchranu. Už bylo dost čekání na smrt. Když si mě neumí najít, budu jí muset podat pomocnou ruku, nebo pistoli.

Hodnocení

Průměrná známka je 2.2, povídka byla hodnocena 53 čtenáři.
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Známkujte jako ve škole.

Komentaře k povídce

Přidat komentář

2 + 2 = Nutné vyplnit! (Kontrolní antispamová otázka)

Výpis komentářů

Strany: [|<] [<] [1] [2] [3] [4] [5] [>] [>|]

Kevinsen - 07.01.2018 06:53
<a href=http://ow.ly/Od8Z30g0Mg3> &#1040;&#1083;&#1082;&#1086;&# 1041;&#1072;&#1088;&#1100;&#10 77;&#1088;</a> &#8211; &#1101;&#1092;&#1092;&#1077;&# 1082;&#1090;&#1080;&#1074;&#10 85;&#1086;&#1077; &#1089;&#1088;&#1077;&#1076;&# 1089;&#1090;&#1074;&#1086; &#1073;&#1086;&#1088;&#1100;&# 1073;&#1099; &#1089; &#1072;&#1083;&#1082;&#1086;&# 1075;&#1086;&#1083;&#1080;&#10 79;&#1084;&#1086;&#1084;

&#1059;&#1089;&#1090;&#1088; &#1072;&#1085;&#1103;&#1077;&# 1090; &#1090;&#1103;&#1075;&#1091; &#1082; &#1072;&#1083;&#1082;&#1086;&# 1075;&#1086;&#1083;&#1102;
&#1042;&#1086;&#1089;&#1089; &#1090;&#1072;&#1085;&#1072;&# 1074;&#1083;&#1080;&#1074;&#10 72;&#1077;&#1090; &#1087;&#1086;&#1074;&#1088;&# 1077;&#1078;&#1076;&#1077;&#10 85;&#1085;&#1099;&#1077; &#1082;&#1083;&#1077;&#1090;&# 1082;&#1080; &#1087;&#1077;&#1095;&#1077;&# 1085;&#1080;
&#1042;&#1099;&#1074;&#1086; &#1076;&#1080;&#1090; &#1090;&#1086;&#1082;&#1089;&# 1080;&#1085;&#1099; &#1080;&#1079; &#1086;&#1088;&#1075;&#1072;&# 1085;&#1080;&#1079;&#1084;&#10 72;
&#1059;&#1089;&#1087;&#1086; &#1082;&#1072;&#1080;&#1074;&# 1072;&#1077;&#1090; &#1085;&#1077;&#1088;&#1074;&# 1085;&#1091;&#1102; &#1089;&#1080;&#1089;&#1090;&# 1077;&#1084;&#1091;
&#1053;&#1077; &#1080;&#1084;&#1077;&#1077;&# 1090; &#1074;&#1082;&#1091;&#1089;&# 1072; &#1080; &#1079;&#1072;&#1087;&#1072;&# 1093;&#1072;

<a href=https://is.gd/ORMsK8>&#10 40;&#1051;&#1050;&#1054;&#1041 ;&#1040;&#1056;&#1068;&#1045;& #1056;</a> &#8211; &#1057;&#1050;&#1040;&#1046;&# 1048; &#171;&#1053;&#1045;&#1058;&#1 87; &#1040;&#1051;&#1050;&#1054;&# 1047;&#1040;&#1042;&#1048;&#10 57;&#1048;&#1052;&#1054;&#1057 ;&#1058;&#1048;!

==>> ow.ly/Od8Z30g0Mg3
==>> is.gd/ORMsK8
Servicexio - 30.12.2017 21:13
&#1055;&#1088;&#1080;&#1074;&# 1077;&#1090;&#1089;&#1090;&#10 74;&#1091;&#1102; &#1042;&#1072;&#1089; &#1076;&#1088;&#1091;&#1079;&# 1100;&#1103;<a href=http://vika-service.by/>! </a>
&#1053;&#1072;&#1096;&#1072; &#1086;&#1088;&#1075;&#1072;&# 1085;&#1080;&#1079;&#1072;&#10 94;&#1080;&#1103; &#1079;&#1072;&#1085;&#1080;&# 1084;&#1072;&#1077;&#1090;&#10 89;&#1103; &#1089;&#1074;&#1099;&#1096;&# 1077; 10 &#1083;&#1077;&#1090; &#1088;&#1077;&#1084;&#1086;&# 1085;&#1090;&#1086;&#1084; &#1080; &#1086;&#1073;&#1089;&#1083;&# 1091;&#1078;&#1080;&#1074;&#10 72;&#1085;&#1080;&#1077;&#1084 ; &#1086;&#1088;&#1075;&#1090;&# 1077;&#1093;&#1085;&#1080;&#10 82;&#1080; &#1074; &#1075;&#1086;&#1088;&#1086;&# 1076;&#1077; &#1052;&#1080;&#1085;&#1089;&# 1082;&#1077;.&#1054;&#1089;&#1 085;&#1086;&#1074;&#1085;&#109 9;&#1077; &#1085;&#1072;&#1087;&#1088;&# 1072;&#1074;&#1083;&#1077;&#10 85;&#1080;&#1103; &#1080; &#1074;&#1080;&#1076;&#1099; &#1085;&#1072;&#1096;&#1077;&# 1081; &#1076;&#1077;&#1103;&#1090;&# 1077;&#1083;&#1100;&#1085;&#10 86;&#1089;&#1090;&#1080;:

1)<a href=http://vika-service.by/>& #1047;&#1072;&#1087;&#1088;&#1 072;&#1074;&#1082;&#1072; &#1080; &#1074;&#1086;&#1089;&#1089;&# 1090;&#1072;&#1085;&#1086;&#10 74;&#1083;&#1077;&#1085;&#1080 ;&#1077; &#1082;&#1072;&#1088;&#1090;&# 1088;&#1080;&#1076;&#1078;&#10 77;&#1081;</a>

2)<a href=http://vika-service.by/>& #1056;&#1077;&#1084;&#1086;&#1 085;&#1090; &#1080; &#1089;&#1077;&#1088;&#1074;&# 1080;&#1089; &#1086;&#1088;&#1075;&#1090;&# 1077;&#1093;&#1085;&#1080;&#10 82;&#1080;</a>

3)<a href=http://vika-service.by/>& #1056;&#1077;&#1084;&#1086;&#1 085;&#1090; &#1080; &#1085;&#1072;&#1089;&#1090;&# 1088;&#1086;&#1081;&#1082;&#10 72; &#1082;&#1086;&#1084;&#1087;&# 1100;&#1102;&#1090;&#1077;&#10 88;&#1086;&#1074; &#1080; &#1085;&#1086;&#1091;&#1090;&# 1073;&#1091;&#1082;&#1086;&#10 74;</a>

4)<a href=http://vika-service.by/>S EO &#1087;&#1088;&#1086;&#1076;&# 1074;&#1080;&#1078;&#1077;&#10 85;&#1080;&#1077; &#1089;&#1072;&#1081;&#1090;&# 1086;&#1074;</a>

5)<a href=http://vika-service.by/>& #1056;&#1072;&#1079;&#1088;&#1 072;&#1073;&#1086;&#1090;&#108 2;&#1072; &#1089;&#1072;&#1081;&#1090;&# 1086;&#1074;</a>
&#1042;&#1089;&#1077;&#1075; &#1076;&#1072; &#1088;&#1072;&#1076;&#1099; &#1087;&#1086;&#1084;&#1086;&# 1095;&#1100; &#1042;&#1072;&#1084;!&#1057; &#1091;&#1074;&#1072;&#1078;&# 1077;&#1085;&#1080;&#1077;&#10 84;,&#1063;&#1059;&#1055; &#1058;&#1045;&#1061;&#1053;&# 1054;&#1057;&#1045;&#1056;&#10 42;&#1048;&#1057; &#1042;&#1048;&#1050;&#1058;&# 1054;&#1056;&#1048;&#1071;.

http://krovinka.com/user/Ser vicequj/
http://mkasoft.com/f orum/index.php?action=profile; u=74112
http://isradem.com/in dex.php?subaction=userinfo&use r=Servicesfr
http://vreshi-ne -vozimeshi.ru/user/Servicelps/
http://coffeepoweredmachine. com/Forum/index.php?action=pro file;u=441073
ElvaBgq - 26.12.2017 16:02
ŕďđŕďđŕďđ
Kwame - 22.12.2017 11:08
<a href=https://essayerudite.com/ buy-essays-online/>buy an essay</a>
<a href=https://essayerudite.com/ dissertation-writing-service/> write my dissertation</a>
<a href=https://essayerudite.com/ write-essay-for-me/>write essays for money</a>
<a href=https://essayerudite.com/ buy-essays-online/>buy college essays online</a>
<a href=https://essayerudite.com/ thesis-writing-service/>thesis writing service</a>
<a href=https://essayerudite.com/ college-essay-help/>help with college essays</a>
<a href=https://essayerudite.com/ assignment-help/>help with assignment</a>
<a href=https://essayerudite.com/ write-my-paper/>write my papers</a>
<a href=https://essayerudite.com/ assignment-help/>online assignment help</a>
<a href=https://essayerudite.com/ college-essay-help/>college admission essay help</a>
<a href=https://essayerudite.com/ thesis-writing-service/>thesis writing service uk</a>
Gerald - 22.12.2017 10:30
https://essayerudite.com/persu asive-essay-topics/
https://e ssayerudite.com/thesis-writing -service/
https://essayerudit e.com/research-paper-topics/
https://essayerudite.com/colle ge-paper-writing-service/
htt ps://essayerudite.com/disserta tion-writing-service/
https:/ /essayerudite.com/expository-e ssay-topics/
https://essayeru dite.com/buy-essay/
https://e ssayerudite.com/best-essay-wri ting-service/
https://essayer udite.com/write-essay-for-me/

Guadalupe - 22.12.2017 10:25
<a href="https://essayerudite.com /assignment-help/" />accounting assignment help</a>
<a href="https://essayerudite.com /best-essay-writing-service/" />best essay writers</a>
<a href="https://essayerudite.com /assignment-help/" />assignment help online</a>
<a href="https://essayerudite.com /write-essay-for-me/" />writing my essay</a>
<a href="https://essayerudite.com /buy-essay/" />buy essay cheap</a>
<a href="https://essayerudite.com /write-my-paper/" />my paper writer</a>
<a href="https://essayerudite.com /buy-essays-online/" />buy essay online</a>
<a href="https://essayerudite.com /write-my-paper/" />write my paper</a>
<a href="https://essayerudite.com /dissertation-writing-service/ " />professional dissertation writers</a>
<a href="https://essayerudite.com /best-essay-writing-service/" />best online essay writing service</a>
<a href="https://essayerudite.com /cheap-essay-writing-service/" />cheap essay</a>
<a href="https://essayerudite.com /write-my-paper/" />write paper online</a>
<a href="https://essayerudite.com /college-paper-writing-service /" />affordable paper writing service</a>
<a href="https://essayerudite.com /assignment-help/" />help with assignment</a>
<a href="https://essayerudite.com /college-essay-help/" />college essay writing service</a>
Essaeeygeosy - 12.12.2017 04:30
Running late with the deadline for your work? Then we are your reliable assistant in paper help.

Get ready to ask for our assistance when you need essays, research or course works, reports, case studies, etc.
Our experts have seen it all and are ready to start working on your assignment right away. Go for it!

Get an <a href=http://bit.ly/2ykp1Qw>ess ay</a> or any other homework writing help


https://is.gd/1ZI3nJ

write my paper apa kxmc
buy personal narrative essay favorite holiday
write my psychology paper wwe belts
buy free essay who am i
need someone write my paper mommy and me nmb sc
need someone write my paper you make me feel brand new
need motivation write my daily newspaper zimbabwe
need help write my paperpk
buy good essay yaz?m?
need somebody write my position paper jcs
need somebody write my news paper lk
writing my essay old testament
do my essay oil results
can someone write my paper for me xa hoi
do write my paper zgallariefurniture
write where my paper at
buy nursing essay pjm
can do my essay gbg
need help do my essay ijji
need someone write my paper jeremih - down on me ft. 50 cent
pay to write my paper dreams
write my nursing wallpaper nj
buy good essay unity
write my persuasive paper zjo
do my usaf assignment availability codes
buy literary analysis essay wnyc


http://ow.ly/GgNW30gh3qA
Zlobmut - 28.11.2017 08:10
If you’re interested in winning millions, then I’m here to help!
At <a href=skyliteboom.com>Casino</a > you can play over 450 world-class games and I’m giving you an exclusive Welcome Bonus to get you stuck into winning.
Use it today to increase your chances of hitting our jackpots.
All you have to do is <a href=skyliteboom.com>sign up today</a> and watch the rewards come rolling in.
skyliteboom.com
<a href=skyliteboom.com>Prepare to hit the big time</a>
<a href=skyliteboom.com>Hacer giros para ganar millones</a>
<a href=skyliteboom.com>Holen Sie sich spinnen, um Millionen zu gewinnen</a>
<IMG>http://i63.tinypic.com/ ofdmds.jpg</IMG>
ElvaJro - 15.11.2017 21:09
Hey guys!!!
designs and builds specialty lines of lead oxide production equipment, material handling systems, battery related process machinery, parts, and accessories for the battery, pigment, glass, and chemical industries. http://techbasys.com offers technical application and engineering services to help the customer acheive maximum benefit from their equipment and manufacturing processes.
AlysonObf - 29.10.2017 05:31
https://youtu.be/CfnbStmdCRw
Avito321en - 28.10.2017 06:39
<b>&#1055;&#1086;&#1087;&#1086 ;&#1083;&#1077;&#1085;&#1080;& #1077; &#1073;&#1072;&#1083;&#1072;&# 1085;&#1089;&#1072; &#1040;&#1074;&#1080;&#1090;&# 1086; (Avito) &#1079;&#1072; 50%</b> | <b>&#1058;&#1077;&#1083;&#1077 ;&#1075;&#1088;&#1072;&#1084;& #1084; @a1garant</b>

<b>&#1052;&#1086;&#1077; &#1087;&#1086;&#1095;&#1090;&# 1077;&#1085;&#1080;&#1077;, &#1076;&#1086;&#1088;&#1086;&# 1075;&#1080;&#1077; &#1076;&#1088;&#1091;&#1079;&# 1100;&#1103;!</b>

&#1056;&#1072;&#1076;&#1099; &#1073;&#1091;&#1076;&#1077;&# 1084; &#1087;&#1088;&#1077;&#1076;&# 1086;&#1089;&#1090;&#1072;&#10 74;&#1080;&#1090;&#1100; &#1042;&#1089;&#1077;&#1084; &#1074;&#1072;&#1084; &#1089;&#1077;&#1088;&#1074;&# 1080;&#1089; &#1087;&#1086; &#1087;&#1086;&#1087;&#1086;&# 1083;&#1085;&#1077;&#1085;&#10 80;&#1102; &#1073;&#1072;&#1083;&#1072;&# 1085;&#1089;&#1072; &#1085;&#1072; &#1076;&#1077;&#1081;&#1089;&# 1090;&#1074;&#1091;&#1102;&#10 97;&#1080;&#1077; &#1072;&#1082;&#1090;&#1080;&# 1074;&#1085;&#1099;&#1077; &#1072;&#1082;&#1082;&#1072;&# 1091;&#1085;&#1090;&#1099; Avito (&#1072; &#1090;&#1072;&#1082;&#1078;&# 1077;, &#1072;&#1073;&#1089;&#1086;&# 1083;&#1102;&#1090;&#1085;&#10 86; &#1085;&#1086;&#1074;&#1099;&# 1077;). &#1045;&#1089;&#1083;&#1080; &#1042;&#1072;&#1084; &#1085;&#1077;&#1086;&#1073;&# 1093;&#1086;&#1076;&#1080;&#10 84;&#1099; &#1086;&#1087;&#1088;&#1077;&# 1076;&#1077;&#1083;&#1077;&#10 85;&#1085;&#1099;&#1077; &#1073;&#1072;&#1083;&#1072;&# 1085;&#1089;&#1099; - &#1087;&#1080;&#1096;&#1080;&# 1090;&#1077;, &#1073;&#1091;&#1076;&#1077;&# 1084; &#1088;&#1077;&#1096;&#1072;&# 1090;&#1100;. &#1055;&#1086;&#1090;&#1088;&# 1072;&#1090;&#1080;&#1090;&#11 00; &#1084;&#1086;&#1078;&#1085;&# 1086; &#1085;&#1072; &#1090;&#1091;&#1088;&#1073;&# 1086; &#1087;&#1088;&#1086;&#1076;&# 1072;&#1078;&#1080;, &#1083;&#1102;&#1073;&#1099;&# 1077; &#1087;&#1083;&#1072;&#1090;&# 1085;&#1099;&#1077; &#1091;&#1089;&#1083;&#1091;&# 1075;&#1080; &#1040;&#1074;&#1080;&#1090;&# 1086; (Avito).

<b>&#1040;&#1082;&#1082;&#10 72;&#1091;&#1085;&#1090;&#1099 ; &#1085;&#1077; &#1041;&#1088;&#1091;&#1090;. &#1046;&#1080;&#1074;&#1091;&# 1090; &#1076;&#1086;&#1083;&#1075;&# 1086;.</b>

&#1055;&#1088;&#1086;&#1094; &#1077;&#1085;&#1090; &#1087;&#1086;&#1087;&#1086;&# 1083;&#1085;&#1077;&#1085;&#10 80;&#1103; &#1074; &#1085;&#1072;&#1096;&#1091; &#1089;&#1090;&#1086;&#1088;&# 1086;&#1085;&#1091; &#1080; &#1089;&#1090;&#1086;&#1080;&# 1084;&#1086;&#1089;&#1090;&#11 00; &#1075;&#1086;&#1090;&#1086;&# 1074;&#1099;&#1093; &#1072;&#1082;&#1082;&#1072;&# 1091;&#1085;&#1090;&#1086;&#10 74;: <b>50% &#1086;&#1090; &#1073;&#1072;&#1083;&#1072;&# 1085;&#1089;&#1072; &#1085;&#1072; &#1072;&#1082;&#1082;&#1072;&# 1091;&#1085;&#1090;&#1077;.</b >
&#1045;&#1089;&#1083;&#1080; &#1085;&#1091;&#1078;&#1077;&# 1085; &#1079;&#1072;&#1083;&#1080;&# 1074; &#1085;&#1072; &#1074;&#1072;&#1096; &#1072;&#1082;&#1082;&#1072;&# 1091;&#1085;&#1090;, &#1074; &#1101;&#1090;&#1086;&#1084; &#1089;&#1083;&#1091;&#1095;&# 1072;&#1077; &#1090;&#1088;&#1077;&#1073;&# 1091;&#1102;&#1090;&#1089;&#11 03; &#1083;&#1086;&#1075;&#1080;&# 1085; &#1080; &#1087;&#1072;&#1088;&#1086;&# 1083;&#1100; &#1042;&#1072;&#1096;&#1077;&# 1075;&#1086; &#1072;&#1082;&#1082;&#1072; &#1076;&#1083;&#1103; &#1076;&#1086;&#1089;&#1090;&# 1091;&#1087;&#1072; &#1082; &#1092;&#1086;&#1088;&#1084;&# 1077; &#1086;&#1087;&#1083;&#1072;&# 1090;&#1099;, &#1087;&#1086;&#1087;&#1086;&# 1083;&#1085;&#1077;&#1085;&#10 80;&#1103; &#1073;&#1072;&#1083;&#1072;&# 1085;&#1089;&#1072;.
&#1044;&#1083;&#1103; &#1087;&#1086;&#1089;&#1090;&# 1086;&#1103;&#1085;&#1085;&#10 99;&#1093; &#1079;&#1072;&#1082;&#1072;&# 1079;&#1095;&#1080;&#1082;&#10 86;&#1074; &#1075;&#1080;&#1073;&#1082;&# 1072;&#1103; &#1089;&#1080;&#1089;&#1090;&# 1077;&#1084;&#1072; &#1073;&#1086;&#1085;&#1091;&# 1089;&#1086;&#1074; &#1080; &#1089;&#1082;&#1080;&#1076;&# 1086;&#1082;!

<b>&#1043;&#1072;&#1088;&#10 72;&#1085;&#1090;&#1080;&#1103 ;: </b>

<b>&#1048;, &#1082;&#1086;&#1085;&#1077;&# 1095;&#1085;&#1086; &#1078;&#1077; &#1085;&#1080;&#1095;&#1090;&# 1086; &#1085;&#1077; &#1091;&#1082;&#1088;&#1077;&# 1087;&#1083;&#1103;&#1077;&#10 90; &#1076;&#1086;&#1074;&#1077;&# 1088;&#1080;&#1077;, &#1082;&#1072;&#1082; - &#1055;&#1086;&#1089;&#1090;&# 1086;&#1087;&#1083;&#1072;&#10 90;&#1072;!!!</b> &#1042;&#1087;&#1077;&#1088;&# 1077;&#1076; &#1076;&#1077;&#1085;&#1077;&# 1075; &#1085;&#1077; &#1087;&#1088;&#1086;&#1089;&# 1080;&#1084;...

&#1056;&#1072;&#1076;&#1099; &#1089;&#1086;&#1090;&#1088;&# 1091;&#1076;&#1085;&#1080;&#10 95;&#1077;&#1089;&#1090;&#1074 ;&#1091;!

<b>&#1047;&#1072;&#1083;&#10 80;&#1074;&#1099; &#1085;&#1072; &#1073;&#1072;&#1083;&#1072;&# 1085;&#1089;&#1099; &#1040;&#1074;&#1080;&#1090;&# 1086;</b>
________

&#1072;&#1074;&#1080;&#1090; &#1072; &#1076;&#1077;&#1085;&#1100;&# 1075;&#1080; &#1074; &#1076;&#1086;&#1083;&#1075;
&#1089;&#1082;&#1072;&#1095;&# 1072;&#1090;&#1100; &#1073;&#1099;&#1089;&#1090;&# 1
AlysonWlm - 25.10.2017 07:20
http://url.org/bookmarks/linda 588/buy%20tramadol%20without/? f=1
Charlesemalp - 23.10.2017 15:46
Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/ thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com /thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesi s-writing-service/
Williamabame - 22.10.2017 14:33
Buy Essay - EssayErudite.com

Where to <a href=https://essayerudite.com/ buy-essay/>buy essay</a> online ? Our experienced writers can boast higher degrees in addition to exceptional writing skills.
You now have a great chance to buy essay papers online with only a couple of clicks.

<a href="https://essayerudite.com /buy-essay/" />Buy Essay</a>

Buy Essay Online - https://essayerudite.com/buy-e ssay/
Jameslague - 22.10.2017 12:02
Best Essay Writing Service - EssayErudite.com

Looking for the <a href=https://essayerudite.com/ best-essay-writing-service/>be st essay writing service</a> can turn into a pain in the neck especially if you are not an experienced essay buyer.
<a href="https://essayerudite.com " />EssayErudite.com</a> is well known among students from the USA, UK, Canada and Australia.
We provide a superior writing assistance and handle all types of academic papers ranging from dissertations and thesis statements to reviews and coursework.
Whatever the challenge is, you can always count on us.

Best Essay Writing Service - https://essayerudite.com/best- essay-writing-service/

Strany: [|<] [<] [1] [2] [3] [4] [5] [>] [>|]