Jedna rána, jeden mrtvý

Velikost písma

Velikost písma se udává v bodech, tj. stejně jako např. v MS Wordu. Zvolená velikost zůstává i při tisku.

"Vstávej", kopl do mě naštvaně Frenk. Ani nepočkal než se zvednu a už se přesouval do svého rohu a do teploučkého spacáku.

Sotva jsem se rozkoukal. Pohled na hodinky naznačoval, že je pravé poledne, ale na planetě, kde neznají den to nic neznamená.

"Tak co?" prohodil jsem a s obrovským sebezapřením jsem vylézal do chladných prostor jeskyně.

"Co myslíš Davide? Co myslíš…," prohodil kolega tiše a mě bylo jasné, že se generál opět neukázal.

"Sakra, tvrdneme tu už šest dnů," svěřil jsem se ledové stěně. Frenk mě neposlouchal, nasadil si brýle a asi sledoval film, nebo něco na uklidnění. Měli jsme zakázaný jakýkoli kontakt se zbytkem civilizace, tak jsme si museli vystačit sami.

Navlekl jsem se do nejteplejšího oblečení, co jsem s sebou měl a potichu se došoural k ústí jeskyně.

Ta naše díra byla jednou z tisíců na ostrém útesu, asi kilometr vysokém, zhruba v jeho dvou třetinách.

Po břiše jsem dosáhl úzkého vstupního otvoru. Odstřelovačská puška tam ležela, přidělaná na trojnožce. Šedivé světlo bylo oslepující v kontrastu s téměř úplnou tmou v jeskyni, ale přivykl jsem si rychle.

Přitiskl jsem oko k dalekohledu na pušce a započal tak čtyři hodiny nudy. Dva kilometry ode mě se tyčila hlavní vstupní brána jednoho z největších vojenských center Altumů.

Znovu jsem přepočítal šrouby na každém křídle vrat, znovu jsem prohlížel kamínky na cestě, znovu jsem znechuceně zkoumal tvář nepřítele.

Prohlížel jsem si tu tři metry vysokou karikaturu, jeho šedavou až trochu namodralou pokožku. Jeho vypouklé oči s jedinečným pozorovacím úhlem. Jeho jednoduchou uniformu a trapnou paprskovou zbraň. Ani netušil, že na něj koukám skrz nitkový kříž v dalekohledu na pušce. Nemohl tušit že stačilo, abych polechtal spoušť a horký projektil by se vydal jeho směrem nadzvukovou rychlostí. A byla by mu nanic ochrana proti paprskovým zbraním a EMP puškám. Jeho odporná hlava by se rozstříkla dříve, než by ten odporný tvor mohl slyšet ránu.

Ale kulka v odstřelovačské pušce čekala na někoho jiného. Na jejich nejvyššího generála, který s takovým úspěch vedl několik útoků na naše kolonie. Na jehož rukou byla krev miliónů lidí.

Pokaždé když jsem uléhal k pušce, doufal jsem, že konečně přijede. Že uvidím překvapený výraz jeho doprovodu, až se generálovo mrtvé tělo skácí k zemi.

Věděli jsme, že každý musí před vjezdem do vojenského zařízení vystoupit z vozu, podrobit se prohlídce a teprve pak je vpuštěn. Každé auto je prosvíceno paprskem, který zabije vše živé, takže vystoupit bude muset i sám generál.

Když jsem pošesté přepočítával temně černé kameny na příjezdové cestě, ozval se náš detektor pohybu. Slabounce zapískal a já popadl do ruky triedr. Po příjezdové cestě se blížil Altumský náklaďák.

Srdce mi poskočilo, vzadu by mohl jet sám generál. Prohlédl jsem si celou cestu a zarazil se na vstupní bráně do armádní oblasti. Altuman vyšel ze své budky před obranou zdí a s namířenou zbraní sledoval přijíždějící vozidlo.

Zahodil jsem triedr a vrátil se k pušce. V hlavě jsem si opakoval poznávací znaky generála. Zelený lem na kevlarové helmě, nejvyšší vyznamenání v podobě zlatého pearsingu na jeho rádoby čele. Tmavší odstín uniformy…

Auto zastavilo. Vyskočil řidič z přední části kamionu a vyrazil vesele k hlídači u vrat. Svědil mě prst na kohoutku pušky, když se střídaly ty namodralé hlavy ve středu zaměřovače. Ale věděl jsem, že musím počkat.

Konečně se otevřely další dveře. V nich stál on. Zelený pruh na kevlarové helmě, otočil se mým směrem. Vyznamenání se mu blýskalo na čele. Musel jsem ještě počkat. Čekal jsem na chvíli, kdy zastaví a bude jisté že tak vydrží alespoň dvě sekundy. To je zhruba doba letu projektilu z ústí hlavně do jeho mozku.

Generál přešel ke službukonajícímu Altumovi, pozdravili se s vojenskou parádou a začal mu cosi vysvětlovat, ukazujíce svou hubenou paží k náklaďáku.

To byla přesně má chvíle. Stačilo lehce pohladit kohoutek a puška mě energicky kopla do ramene. Než jsem se vzpamatoval, rotovala již kulka v půlce cesty. Vyhodil jsem nábojnici, i když nemělo cenu znovu nabíjet. Než bych znovu zacílil, nenašel bych pravděpodobně nikoho, kdo postojí dvě sekundy abych mu mohl vystřelit mozek. Když pominu fakt, že dole nezůstal nikdo, kdo by stál za náboj, stejně bych střílel naslepo.

Vzal jsem do ruky pozorovací dalekohled, abych zhlédl své dílo. Generál ležel na zemi ve směru letu kulky. Půlka hlavy mu chyběla, jak v ní řádil projektil s nestabilní dráhou letu a celá postava byla o kousek dále, než před výstřelem.

"A kurva," ozvalo se mi za zády.

To mi teprve došlo, že se probudil Frenk a sleduje situaci malým triedrem. Mrštil s ním prudce o skálu, až se roztříštil a Frenk vyrazil zpět do jeskyně. Vrátil se s vysílačkou. Němě jsem na něj hleděl, nechápaje situaci.

"Tak se podiv, co se tam děje," spustil na mě zostra a naštvaně gestikuloval směrem mé střelby. Chopil se rádia začal ho pouštět.

"Kurva, kurva, kurva. Co se to kurva děje…" nepřestával nadávat.

Popadl jsem ještě jednou dalekohled a zkoumal jsem okolí. U náklaďáku stál náš prezident. Evidentně jel s generálem jako svobodný člověk, ale teď na něj mířili všichni zbylí Altumané a trhavými pohyby sledovali náš směr.

"Generál je mrtvý, přejděte na bojovou pohotovost," ozývalo se z rádia nepřetržitě na všech kódovaných frekvencích.

"Zkus nekódovanou frekvenci, musíme se dozvědět co se děje," prohodil jsem.

Stáhli jsme se dovnitř, aby nás nenašli a Frenk přemlouval operátorku, aby ho spojila s někým z velení.

"Jsme předsunutá jednotka G658DS3, potřebujeme kontakt s velením," opakoval do nekonečna.

Pak slečna polevila a spojila ho s kompetentní osobou.

"Celá jednotka G658DS padla v boji," přerušil Frenkovo opakování náš velící důstojník.

"Výsadková loď se zřítila, nikdo nepřežil."

"Tak musela spadnout, až po tom, co nás vyložila," zhodnotil situaci Frenk.

"Vykonali jsme rozkaz RDS4565, pane," dodal Frenk smutně.

"Sakra," ozvalo se z vysílačky a následovalo mučivé ticho.

"Vydržte v díře 30 minut. Vyzvedne vás loď," byla vysvobozující věta po minutách ticha.

"A ukliďte po sobě," dodal velící důstojník.

To že jsme použili nekódovanou frekvenci nám zachránilo život. Altumuané nepředpokládali, že by byl někdo tak hloupý, aby pro důležitý přenos použil nekódovanou frekvenci. Během půl hodiny, kterou jsme čekali, stihli zformovat pátrací oddíl a vydat se na náš lov. Našeho prezidenta si odvezli do chráněných prostor.

Hukot meziplanetární lodě byl pro Altumany velkým překvapením. Byla bez vojenských signatur, tak váhali se zahájením střelby. Loď se přiblížila k naší jeskyni a mi zdolali metrovou propast ladným skokem. Předcházelo nám kompletní vybavení.

Turbíny se rozhučely do nevěřitelných otáček a celá loď začala vibrovat. V tu chvíli spustili Altumané střelbu, ale bylo pozdě. To už jsme mizeli na vysokou orbitu a pryč z žhavého místa. Deset sekund po našem opuštění jeskyně následoval výbuch plazmového granátu, který zničil veškeré stopy po našem šestidenním ubytování.


Naše vláda zkusila svést střelbu na teroristy, ale nedařilo se jim. Mysleli, že je celá naše jednotka po smrti a tak nechtěli narušovat mírová jednání prohlášením, že je na Altumského generála připravován atentát. Prostě to riskli a udělali chybu. Oni, naše velení, ne já.

A nás za odměnu čekala další planeta a další mise. Teď mám chvíli volna a můžu sepsat svůj smutný příběh ve špinavém zákopu na podivné planetě, jejíž jméno si ani nepamatuji. Zítra opět vezmu pušku a půjdu dělat svou práci.

Smrt Atlumům…

Hodnocení

Průměrná známka je 1.5, povídka byla hodnocena 34 čtenáři.
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Známkujte jako ve škole.

Komentaře k povídce

Přidat komentář

2 + 2 = Nutné vyplnit! (Kontrolní antispamová otázka)

Výpis komentářů

Strany: [|<] [<] [1] [2] [3] [4] [5] [>] [>|]

Scottbat - 20.02.2018 12:35
http://insuranceusaauto.com/
- auto insurance companies in maryland

<a href=" http://insuranceusaauto.com/
">top 10 best auto insurance companies
</a>
Zlobmut - 29.12.2017 06:13
If you’re interested in winning millions, then I’m here to help!
At <a href=skyliteboom.com>Casino</a > you can play over 450 world-class games and I’m giving you an exclusive Welcome Bonus to get you stuck into winning.
Use it today to increase your chances of hitting our jackpots.
All you have to do is <a href=skyliteboom.com>sign up today</a> and watch the rewards come rolling in.
skyliteboom.com
<a href=skyliteboom.com>Prepare to hit the big time</a>
<a href=skyliteboom.com>Hacer giros para ganar millones</a>
<a href=skyliteboom.com>Holen Sie sich spinnen, um Millionen zu gewinnen</a>
<IMG>http://i63.tinypic.com/ ofdmds.jpg</IMG>
ElvaLhk - 26.12.2017 23:01
ŕďđŕďđŕďđ
Anton - 22.12.2017 11:11
<a href="https://essayerudite.com /write-my-essay/" />write personal essay</a>
<a href="https://essayerudite.com /do-my-homework/" />homework help</a>
<a href="https://essayerudite.com /cheap-essay-writing-service/" />affordable essay writing services</a>
<a href="https://essayerudite.com /dissertation-writing-service/ " />dissertation writing company</a>
<a href="https://essayerudite.com /thesis-writing-service/" />thesis writing services</a>
<a href="https://essayerudite.com /do-my-homework/" />do my math homework</a>
<a href="https://essayerudite.com /college-essay-help/" />writing college essays</a>
<a href="https://essayerudite.com /write-my-research-paper/" />write paper</a>
<a href="https://essayerudite.com /buy-essays-online/" />buy an essay online cheap</a>
<a href="https://essayerudite.com /write-my-paper/" />writing my paper</a>
<a href="https://essayerudite.com /thesis-writing-service/" />thesis paper writing service</a>
<a href="https://essayerudite.com /write-essay-for-me/" />write an essay for me</a>
<a href="https://essayerudite.com /write-essay-for-me/" />edit my essay</a>
<a href="https://essayerudite.com /college-essay-help/" />help with college essay</a>
<a href="https://essayerudite.com /write-my-essay/" />write my essay for me</a>
<a href="https://essayerudite.com /college-essay-help/" />college essay</a>
<a href="https://essayerudite.com /college-essay-help/" />college essay writing service</a>
<a href="https://essayerudite.com /college-paper-writing-service /" />college writing service</a>
<a href="https://essayerudite.com /thesis-writing-service/" />write my thesis</a>
Jerome - 22.12.2017 10:40
<a href=https://essayerudite.com/ do-my-homework/>homework help</a>
<a href=https://essayerudite.com/ write-my-research-paper/>best research paper writing service</a>
<a href=https://essayerudite.com/ write-my-research-paper/>resea rch paper help</a>
<a href=https://essayerudite.com/ assignment-help/>my assignment help</a>
<a href=https://essayerudite.com/ write-my-research-paper/>write my term paper for me</a>
<a href=https://essayerudite.com/ thesis-writing-service/>master thesis writing service</a>
<a href=https://essayerudite.com/ college-essay-help/>help with college essays</a>
<a href=https://essayerudite.com/ buy-essay/>buy college essays</a>
<a href=https://essayerudite.com/ write-essay-for-me/>write my essay for me</a>
<a href=https://essayerudite.com/ assignment-help/>online assignment help</a>
Greg - 22.12.2017 10:38
https://essayerudite.com/write -my-research-paper/
https://e ssayerudite.com/college-paper- writing-service/
https://essa yerudite.com/cause-and-effect- essay-topics/
https://essayer udite.com/definition-essay-top ics/
https://essayerudite.com /cheap-essay-writing-service/

https://essayerudite.com/writ e-essay-for-me/
https://essay erudite.com/expository-essay-t opics/
https://essayerudite.c om/assignment-help/
https://e ssayerudite.com/argumentative- essay-topics/
https://essayer udite.com/dissertation-writing -service/
ElvaEfw - 16.11.2017 04:34
Hey guys!!!
designs and builds specialty lines of lead oxide production equipment, material handling systems, battery related process machinery, parts, and accessories for the battery, pigment, glass, and chemical industries. http://techbasys.com offers technical application and engineering services to help the customer acheive maximum benefit from their equipment and manufacturing processes.
Stephenzex - 12.11.2017 13:03
http://adops.morrisdigitalwork s.com/w/index.php/User:Krystal Uqt
http://www.kiss.gilissen. me/index.php?title=User:Lorrai neGoshorn
http://jldtrading.c om/fr/component/k2/item/136-au to3?cache=yes
http://www.jdps bk12.org/__media__/js/netsoltr ademark.php?d=mongoliancartoon s.herokuapp.com%2Fkissanime%2F %3Furl%3Dhttp%3A%2F%2FWww.Kata logi.ksa.pl%2Findex.php%3Fa%3D stats%26u%3Dgeorgiannahardwi
http://asate.sub.jp/mediawiki/ index.php?title=%D0%A5%D0%BE%D 1%82%D0%B8%D0%BC_%D0%9F%D1%80% D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%BE%D0%B6% D0%B8%D1%82%D1%8C_%D0%92%D0%B0 %D0%BC_%D0%98%D0%BD%D0%BD%D0%B E%D0%B2%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B E%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D0% A1%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1% 82%D0%B2%D0%BE_%D0%94%D0%BB%D1 %8F_%D0%9F%D0%BE%D1%85%D1%83%D 0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F_M angoosteen._%D0%9F%D1%80%D0%B8 _%D0%9F%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%8 9%D0%B8_%D0%9D%D0%B5%D0%B3%D0% BE_%D0%92%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0 %BE%D0%B6%D0%BD%D0%BE_%D0%98%D 0%B7%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D 1%82%D1%8C%D1%81%D1%8F_%D0%9E% D1%82_15_%D0%9A%D0%B8%D0%BB%D0 %BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0 %BC_%D0%97%D0%B0_14_%D0%A1%D1% 83%D1%82%D0%BE%D0%BA.
http:// www.smdservicesllc.com/UserPro file/tabid/57/userId/6455412/D efault.aspx
http://www.katalo gi.ksa.pl/index.php?a=stats&u= lawannapurnell2
http://uccphi losoph.com/wiki/User:MelindaS0 1
http://www.pointography.com /__media__/js/netsoltrademark. php?d=360-Mediagroup.com%2F__m edia__%2Fjs%2Fnetsoltrademark. php%3Fd%3Dkatalogi.ksa.pl%2Fin dex.php%3Fa%3Dstats%26u%3Djane llsuter68
http://vseavtozapch asti.by/?option=com_k2&view=it emlist&task=user&id=1378354
h ttp://telework.avenet.net/inte rmediate.asp?link=http://h.tos t.website
http://supplementwa tch.net/__media__/js/netsoltra demark.php?d=carhirecorfu.eu%2 Freviews%2Findex.php
http://a rticle.asia/167/10-kg/
http:/ /www.gbimboconnect.com/__media __/js/netsoltrademark.php?d=fo rum.interiorscape.com%2Findex. php%3Fa%3Dmember%26m%3D598109

http://www.prosoftball.com/__ media__/js/netsoltrademark.php ?d=b.lolalo.info


https://www.cpagrip.com/show .php?l=0&u=27708&id=11300
htt ps://www.cpagrip.com/show.php? l=0&u=27708&id=11310
https:// www.cpagrip.com/show.php?l=0&u =27708&id=12750
https://www.c pagrip.com/show.php?l=0&u=2770 8&id=12982
https://www.cpagri p.com/show.php?l=0&u=27708&id= 12827
https://www.cpagrip.com /show.php?l=0&u=27708&id=11326
https://www.cpagrip.com/show .php?l=0&u=27708&id=12999
htt ps://www.cpagrip.com/show.php? l=0&u=27708&id=11743
https:// www.cpagrip.com/show.php?l=0&u =27708&id=11197
https://www.c pagrip.com/show.php?l=0&u=2770 8&id=13079
https://www.cpagri p.com/show.php?l=0&u=27708&id= 11329
https://www.cpagrip.com /show.php?l=0&u=27708&id=11264
https://www.cpagrip.com/show .php?l=0&u=27708&id=10781
htt ps://www.cpagrip.com/show.php? l=0&u=27708&id=11385
https:// www.cpagrip.com/show.php?l=0&u =27708&id=12329
AlysonYnk - 29.10.2017 08:25
http://m.foghop.com/profile/ka ndy430120
AlysonZcu - 25.10.2017 10:01
http://www.giftbookings.com/st ory.php?title=online-pharmacy- available-drugs-for-everyone-r x-info-center-the-only-pharmac y-selling-tablets-without-pres criptions
Charlesemalp - 23.10.2017 12:27
Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/ thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com /thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesi s-writing-service/
Jameslague - 22.10.2017 13:15
Best Essay Writing Service - EssayErudite.com

Looking for the <a href=https://essayerudite.com/ best-essay-writing-service/>be st essay writing service</a> can turn into a pain in the neck especially if you are not an experienced essay buyer.
<a href="https://essayerudite.com " />EssayErudite.com</a> is well known among students from the USA, UK, Canada and Australia.
We provide a superior writing assistance and handle all types of academic papers ranging from dissertations and thesis statements to reviews and coursework.
Whatever the challenge is, you can always count on us.

Best Essay Writing Service - https://essayerudite.com/best- essay-writing-service/
Williamabame - 22.10.2017 11:25
Buy Essay - EssayErudite.com

Where to <a href=https://essayerudite.com/ buy-essay/>buy essay</a> online ? Our experienced writers can boast higher degrees in addition to exceptional writing skills.
You now have a great chance to buy essay papers online with only a couple of clicks.

<a href="https://essayerudite.com /buy-essay/" />Buy Essay</a>

Buy Essay Online - https://essayerudite.com/buy-e ssay/
MIAIcv - 22.10.2017 02:13
http://m.foghop.com/profile/ra eswanson
Rogersceno - 21.10.2017 19:46
Essay Writing Service - EssayErudite.com

Our <a href=https://essayerudite.com> essay writing service</a> provides a full-scale writing assistance accessible online 24/7.
Apart from many other writing companies, we are rather picky when forming a professional staff of experts.
Moreover, we try to make our every customer feel safe and pleased with the service.

<a href="https://essayerudite.com " />essay writing service</a>

Essay Writing Service - https://essayerudite.com

Strany: [|<] [<] [1] [2] [3] [4] [5] [>] [>|]